Puinen maalauspohja 23mm – Koivuvanerilla
Hintaluokka: 16,90 € - 74,90 €
Puinen maalauspohja koivuvanerilla. Pohjan paksuus n. 23mm.
Puinen maalauspohja on erinomainen valinta niille, jotka eivät halua käyttää pohjana kangasta. Levyn takana oleva kehys antaa pohjalle tukevuutta ja paksuutta.
- Kehys valmistettu kotimaisesta männystä.
- Päällä noin 3mm paksu koivuvaneri.
- Toimitetaan valmiiksi kasattuna.
- Valittavissa 16 eri kokoa.
- Levyn kiinnitysreiät on peitetty ja hiottu, jotta levy on kauttaaltaan tasainen.
- Pohjan reunat ovat hiottu tasaiseksi.
- Suurimmat pohjat sisältävät tukipuut kehyksen takana, joka tukevoittaa pohjaa.
- Valmistamme ja kasaamme pohjat itse.
- Kuvaus
- Lisätiedot
- Arviot (1)
Kuvaus
Puinen maalauspohja on erinomainen valinta niille, jotka eivät halua käyttää pohjana kangasta. Levyn takana oleva kehys antaa pohjalle tukevuutta ja paksuutta.
Taustakehyksen paksuus 20mm. Vanerin paksuus noin 3mm.
Vanerille voi maalata suoraan akryyliväreillä tai sen voi halutessaan ensin pohjustaa esim. gessolla. Voit myös siirtää kuvia levylle käyttäen kuvansiirtogeeliä.
Lisätiedot
| Mitat | Ei saatavilla/-tietoa |
|---|





















Anna S. (Varmistettu asiakas) –
Erittäin hyvä ja laadukas pohja. Maalaan lähinnä akryyli ja öljyväreillä. Pohjustan ensin läpinäkyvällä gessolla. Aion ostaa näitä useampi. Hinta on pikkasen kova, mutta tämä pohja ei väänny eikä käänny, kuten esim edulliset pinkopohjat. Kun myyn maalauksia, otan huomioon pohjan hinta.